דרושים | קורס כתיבת תוכן | בניית קישורים למקדמי אתרים

למבצעים ועדכונים שוטפים עקבו אחרינו ב –

לעדכונים שוטפים עקבו אחרינו ב –

סוגי תוכן שונים – כך תעשירו את התוכן באתר שלכם

התוכן מהווה חלק מרכזי מהתחזוקה השוטפת של אתר האינטרנט של החברה ולכן גם חשוב להעשיר את התוכן באתר שלכם עם סוגי תוכן שונים. בין אם אתם כותבים את התוכן שלכם בעצמכם או מייצאים את העבודה למיקור חוץ (כמו שכירת שירותינו ב-VARTICLES למשל או שכירת כותב תוכן פרילנסר) חשוב יהיה להרחיב את הידע בנושא התוכן באתר שלכם. למשל: העובדה שהתוכן צריך להיות ייחודי ללא חלקים מועתקים, החשיבות של כותרות במאמרים ואיך למצוא כותרות מעניינות למאמרים שלכם וכמובן הנושא שנדבר עליו במאמר זה – סוגי תוכן שונים והעשרת התכנים באתר שלכם.

מדוע חשוב להעשיר את התכנים באתר?

האתר שלכם הוא התשתית המרכזית של העסק שלכם, הוא זה שיבנה את המותג שלכם והתכנים בו יהיו היסודות החזקים שיחזיקו את האתר ויגרמו לכל הפעולות הללו. התוכן יחלק ערך לגולשים, יספק להם מענה לצורך, יציג את החברה, שירותיה, מוצריה ויניע את הגולשים לפעולה. באמצעות הזנת תכנים ייחודיים ואיכותיים באתר שלכם, תוכלו לתת מענה לגולשים שלכם, לשווק את השירותים שלכם ועל הדרך ליהנות מאתר פעיל וידידותי למנועי החיפוש (וגוגל בראשם). העשרת התוכן באתר שלכם יסייע לכם גם לקידום האורגני של האתר ובעיקר גם לשיפור חוויית המשתמש ושביעות רצון הגולשים שלכם. חלק מהגולשים יהיו בעלי אינטליגנציה ויזואלית גבוהה יותר ויעריכו מאוד תמונות וסרטונים למשל מאשר טקסט. מצד שני, טקסט הוא עדיין הדרך הטובה ביותר לספר למנועי החיפוש במה האתר שלכם עוסק. לכן, חשוב לשלב בין תוכן טקסטואלי לוויזואלי ואפילו לתוכן שמיעתי (למשל תוכנת הקראת הטקסט בעמוד שלכם או שילוב תכני אודיו).

סוגי תוכן שונים – האם כל סוגי התכנים מתאימים לכל אתר?

ישנם סוגי תוכן שונים, כאשר לא כולם מתאימים לכל אתר ולכל עמוד תוכן אולם אלה שמוצגים בו יתאימו ברוב המקרים.

  • תוכן טקסט – תוכן טקסטואלי הוא המוכר והפופולרי ביותר. מדובר בטקסט כתוב (כמו מאמר זה) שמציג את המידע לגולשים. התוכן יחולק בדרך כלל לפסקאות עם כותרות משנה בין לבין, אולי בתוספת בוליטים כשצריך. מומלץ לשלב ביטויי מפתח רלוונטיים בתוכן כדי שמנועי החיפוש הסורקים את העמוד ידעו היטב במה הוא עוסק.
  • תמונות – אחת הדרכים הטובות ביותר להעשיר עמוד תוכן באתר שלכם הוא באמצעות תמונות, למעשה יש אתרים (כמו בתחום העיצוב והצילום) שמדובר בסוג התוכן העיקרי באתר. כדאי לשלב לכל הפחות תמונת נושא לעמוד התוכן באתר שלכם ולעתים אפילו לשלב תמונה נוספת או יותר בהתאם לאורך הטקסט.
  • אינפוגרפיקה – מדובר למעשה בקובץ תמונה גם כן, אך תמונה מעוצבת ומורכבת יותר. תמונות מסוג זה מעוצבות במיוחד לאתרים על מנת לחלוק מידע סטטיסטי, צעד אחד צעד, דיאגרמות, טבלאות, עוגת סטטיסטיקה להצגת נתונים ספציפיים ועוד.
  • וידיאו – כדאי יהיה להוסיף סרטון וידיאו לעמוד התוכן שלכם. כך תוכלו לדבר אל יותר אנשים המעדיפים לצפות בסרטון במקום לקרוא את התוכן, לקבל המחשה ויזואלית יותר של התוכן ואולי גם לשמוע את התוכן שיהיה להם נוח יותר מקריאה.

 

לסיכום; למדו כיצד להעשיר את התוכן באתר שלכם עם סוגי תכנים שונים. גם אם לא תעשו זאת בכל עמוד תוכן או בכל מאמר בבלוג באתר שלכם זה בסדר, אך התחילו ממשהו. שלבו תמונות ואינפוגרפיקה, לעתים גם סרטונים בתכנים שלכם וראו כיצד הגולשים שלכם הופכים להיות פעילים יותר ומנועי החיפוש אוהבים את האתר שלכם הרבה יותר.

 

סוגי תוכן שונים
פרגנו לנו בשיתוף ואולי תזכו בפרס מתנת...
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
תוכן עניינים
להתחבר באהבה
הספרים שלנו

להורדת הספר בחינם השאירו פרטים!

אולי יעניין אותך גם